Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Chatka

ZAHRADNÍ CHATY

Naše zahradní domky a chaty se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a také použitím kvalitních materiálů předních výrobců. Všechny tyto skutečnosti zaručují, že naše výrobky vám budou velmi dlouho a dobře sloužit.

Dřevostavby 1

Dřevostavby 2

Dřevostavby 3

Dřevostavby 4

Dřevostavby 5

KVH konstrukce

KVH - konstrukce stěn

Na konstrukce rámů chat a domků jsou používány KVH hranoly, jejichž materiálové vlastnosti odpovídají normě EN 338(S 10 TS/C 24). U KVH hranolů lze vyloučit napadení houbami porušujícími dřevo a na základě technického sušení prováděného podle existujících dlouholetých zkušeností v praxi, ještě nedošlo ani k poškození stavby v důsledku činnosti dřevokazného hmyzu.

Za účelem minimalizace deformací dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků pro konstrukci v podobě sesychání nebo bobtnání je pro KVH stanovena průměrná vlhkost dřeva 15%+-3%.

Dřevostavby 6

Dřevostavby 7

Dřevostavby 8

Dřevostavby 9

Dřevostavby 10

Osb desky

OSB - konstrukční desky

Pro záklopy podlah a střech domků používáme konstrukční voděodolné desky OSB s perem a drážkou. OSB desky jsou vysoce kvalitní dřevěné desky, jejíž štěpky (neboli velké ploché hobliny) jsou kontrolovatelně složené a uspořádané do tří vrstev. Tyto vrstvy jsou k sobě kolmo orientované. Ve vrchní a spodní vrstvě OSB desky jsou štěpky uloženy v podélném směru a střední vrstva (jádro desky) je uložena v příčném směru, tj. kolmo na vrchní a spodní vrstvy. Takto laminované vrstvy OSB desek jsou, při určité teplotě a tlaku, spojeny vodovzdornou pryskyřicí.

Dřevostavby 11

Dřevostavby 12

Dřevostavby 13

Dřevostavby 14

Dřevostavby 15

Asfaltová šindel

Střešní krytiny

Jako střešní krytinu na naše dřevostavby používáme převážně asfaltové šindele. Asfaltové šindele patří k velmi oblíbeným střešním krytinám po celém světě. Kromě svých výborných vlastností a dlouhé životnosti mají relativně nízkou cenu. Jsou voděodolné, perfektně odolávají extrémním povětrnostním podmínkám (mohou být použity ve všech klimatických podmínkách), pohlcují hluk při dešti nebo krupobití, mají nízkou hmotnost, není nutné žádné speciální příslušenství, jsou vysoce flexibilní. Vybrat si můžete z široké palety barev a tvarů a vybrat ty pravé ke stylu budovy, pro kterou střešní krytinu vybíráte. Navíc jsou téměř nenáročné na údržbu.

Asfaltové šindele tvoří pásy s modifikovanou asfaltovou směsí na bázi polymerů. Jsou určeny převážně pro stavby, kde konstrukce krovu nedovoluje vysokou zátěž střešní krytiny.

Střecha 1

Střecha 2

Střecha 5

Střecha 6

Nerezové vruty

Spojovací materiál

Jako spojovací materiál pro naše dřevostavby používáme nerezové nebo žluté pozinkované vruty. Pro přibíjení palubek na opláštění dřevostaveb jsou používány různé rozměry pozinkovaných hřebíků. Výše uvedená provedení spojovacího materiálu, zaručují velice dlouhou životnost a vylučují zrezavění těchto spojů.

Dřevostavby 16

Dřevostavby 17

Dřevostavby 18

Dřevostavby 19

Dřevostavby 20

Smrkové dřevo

Smrkové dřevo

Pro konstrukce a opláštění dřevostaveb používáme hlavně kvalitní, smrkové dřevo. Po dohodě se zákazníkem, přeje-li si pro svou dřevostavbu jiný druh druh dřeviny, je možné provést stavbu z materiálů dle jeho přání. Smrkové dřevo je však kvalitní, hojně používaný a léty zkušeností prověřený materiál hodící se k výrobě všech součástí dřevostaveb.

Vlastnosti smrkového dřeva:

Nejčastěji používaným dřevem pro stavební řezivo bývá smrkové dřevo. Má jednotnou, nažloutle bílou barvu, která pod vlivem slunečních paprsků časem tmavne. Poznáte ho podle dobře viditelných letokruhů a menších, barevně méně kontrastních suků, jichž má smrk oproti borovici více. Smrkové dřevo je lehké, pružné, s dlouhými vlákny. Dobře přijímá barvy, nejrůznější nátěry, lazury, mořidla a laky, díky měkkosti je jeho opracování velmi snadné. Hustota smrkového dřeva je ρ = 650 kg/m3.

Zveme vás do našeho E-shopu, kde si můžete vybrat některý z našich výrobků.