Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Dřevostavby technické parametry - menu obrázek nový

DŘEVOSTAVBY -
technické parametry

Základ našich dřevostaveb tvoří rámy, pro jejichž výrobu používáme certifikované, stavební KVH hranoly. Tyto nosné rámy jsou šroubované, nikoli střílené hřebíky, což zaručuje větší pevnost a kvalitu spojů. Základní rozměr KVH hranolů ze kterých jsou vyrobeny menší dřevostavby je v průřezu 8x6 cm. U větších dřevostaveb jsou to pak rozměry 16x8 cm, ale i vyšší. KVH hranoly jsou skvělý materiál pro konstrukce dřevostaveb díky svojí tvarostálosti a také své ideální vlhkosti, která se pohybuje průměrně okolo 15% +-3%.

Základní rám dřevostavby

Volně stojící dřevostavby bez pevných základů jsou posazeny na trámech, které mají rozměry potřebné vždy k určitému typu a velikosti dřevostavby (10x10 cm, 8x8 cm, 8x6 cm). Tyto podkladní trámy a hranoly jsou impregnovány a ošetřeny proti vlhkosti, plísním a dřevokaznému hmyzu. Potřebné podloží pod základ dřevostavby se provádí dle typu terénu a místa stavby. Více o různých typech a způsobech úpravy terénu pro dřevostavbu se dozvíte v manuálu investora.

Dřevostavba 1

Ř.garáže - 3

Ř.garáže - 4

Dřevostavba 4

Dřevostavba 5

Zahradní domek

Opláštění dřevostaveb je většinou provedeno dřevěnými palubkami různých typů, rozměrů a tlouštěk. V základním provedení je palubkové opláštění prováděno ze smrkového dřeva, které je oblíbeným a nejčastěji používaným stavebním řezivem. Pokud si však zákazník přeje provést opláštění jeho dřevostavby z jiného druhu dřeviny, můžeme také nabídnout opláštění vyrobené z palubek: borovice, severského modřínu nebo exotické dřeviny meranti.

Také je možné na přání zákazníka provést opláštění dřevostavby OSB konstrukčními deskami, které se pokryjí perlinkou a fasádou. Takový typ opláštění dává dřevostavbě vzhled klasické zděné stavby. Výhodou tohoto provedení je obrovský výběr odstínů fasádních nátěrů a také to, že můžete sladit tuto dřevostavbu se svým zděným domem.

Ř.garáže

Ř.garáže - 1

Ř.garáže - 2

Ř.garáže - 5

Palubky 5

Vruty ner

Spojovací materiál

Jako spojovací materiál pro naše dřevostavby používáme nerezové nebo žluté pozinkované vruty. Pro přibíjení palubek na opláštění dřevostaveb jsou používány různé rozměry pozinkovaných hřebíků. Výše uvedená provedení spojovacího materiálu zaručují velice dlouhou životnost a vylučují zrezavění těchto spojů.

Lepidla lear

Lepené spoje

Pro lepení konstrukčních spojů našich dřevostaveb používáme vysoce kvalitní lepidlo LEAR, které je vodostálé a proto splňuje požadavky pro lepení výrobků do exteriéru. Toto lepidlo je vyrobeno pro konstrukční lepení dřevěných prvků ve stavebnictví a průmyslu. Tedy pro lepení spojů zahradního nábytku, kuchyňských linek, dřevěných schodišť, eurooken a ostatních výrobků z veškerých druhů dřev, tvrdých i exotických. Dále je také určeno pro lepení dřevotřísky, dřevěných šablon atd. Jde o vysoce kvalitní konstrukční vodostálé lepidlo pro truhláře a tesaře s velmi rychlou dobou tuhnutí a pevností spoje. Po zaschnutí je poloprůhledné, se zařazením v třídě odolnosti vůči působení vlhkosti D3 (ČSN EN 204).