Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Garáž ARIA Clasic

Garáž ARIA CLASIC

Pro výrobu rámů montované garáže ARIA používáme KVH hranoly, jejichž materiálové vlastnosti odpovídají normě EN 338(S 10 TS/C 24). Za účelem minimalizace deformací dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků pro konstrukci v podobě sesychání nebo bobtnání je pro KVH stanovena průměrná vlhkost dřeva 15%+-3%. U KVH hranolů lze vyloučit napadení houbami porušujícími dřevo a na základě technického sušení prováděného podle existujících dlouholetých zkušeností v praxi ještě nedošlo ani k poškození stavby v důsledku činnosti dřevokazného hmyzu. Lepení KVH hranolů se provádí lepidly PUR bez rozpouštědel a je tedy toxikologicky nezávadným výrobkem a šetrné k životnímu prostředí.Montovaná garáž ARIA získává díky materiálovým vlastnostem použitého dřeva dlouhou životnost a proto vám bude dobře a dlouho sloužit.

Garáž ARIA Clasic 1

Garáž ARIA Clasic 2

Garáž ARIA Clasic 3

Garáž ARIA Clasic 4

Garáž ARIA Clasic 5

Příhradové vazníky

Naše střešní příhradové vazníky jsou šroubovány vruty a lepeny vysoce kvalitním, voděvzdorným lepidlem SOUDAL. Tento spoj zaručuje vyšší pevnost než u velkosériově vyráběných střešních příhradových vazníků, jejichž spoje jsou tvořeny lisovanými, ozubenými plechy. Příhradový vazník je moderní tesařská konstrukce, složená z horního a dolního pásu, které jsou pospojovány svislicemi a příčkami. Jejich velkou výhodou je možnost snadné prefabrikace, a tím zkrácený čas montáže na stavbě. Provádí se zpravidla z prken a jednotlivé prvky se spojují zpravidla hřebíky, vruty či lepením.

Garáž ARIA Clasic 16

Garáž ARIA Clasic 17

Garáž ARIA Clasic 18

Garáž ARIA Clasic 19

Vazníky

Lepidla Soudal

Lepené spoje

Pro lepení konstrukčních spojů našich dřevostaveb používáme vysoce kvalitní lepidlo SOUDAL 67A, které je vodostálé a proto splňuje požadavky pro lepení výrobků do exteriéru. Toto lepidlo je vyrobeno pro konstrukční lepení dřevěných prvků ve stavebnictví a průmyslu. Lepení spojů zahradního nábytku, kuchyňských linek, dřevěných schodišť, eurooken a ostatních výrobků z veškerých druhů dřev tvrdých i exotických. Lepení dřevotřísky, dřevěných šablon atd. Vysoce kvalitní konstrukční vodostálé lepidlo pro truhláře a tesaře s velmi rychlou dobou tuhnutí a pevností spoje. Po zaschnutí poloprůhledné se zařazením v třídě odolnosti vůči působení vlhkosti D3 (ČSN EN 204).

Smrkové dřevo

Smrkové dřevo

Pro konstrukce a opláštění garáží ARIA CLASIC používáme hlavně kvalitní, smrkové dřevo. Po dohodě se zákazníkem, přeje-li si pro svou novou garáž jiný druh druh dřeviny, je možné provést stavbu z materiálů dle jeho přání. Smrkové dřevo je však kvalitní, hojně používaný a léty zkušeností prověřený materiál hodící se k výrobě všech součástí dřevostaveb.

Vlastnosti smrkového dřeva:

Nejčastěji používaným dřevem pro stavební řezivo bývá smrkové dřevo. Má jednotnou, nažloutle bílou barvu, která pod vlivem slunečních paprsků časem tmavne. Poznáte ho podle dobře viditelných letokruhů a menších, barevně méně kontrastních suků, jichž má smrk oproti borovici více. Smrkové dřevo je lehké, pružné, s dlouhými vlákny. Dobře přijímá barvy, nejrůznější nátěry, lazury, mořidla a laky, díky měkkosti je jeho opracování velmi snadné. Hustota smrkového dřeva je ρ = 650 kg/m3.

Nerezový vrut

Spojovací materiál

Jako spojovací materiál pro naše dřevostavby používáme nerezové nebo žluté pozinkované vruty. Pro přibíjení palubek na opláštění dřevostaveb jsou používány různé rozměry pozinkovaných hřebíků. Výše uvedená provedení spojovacího materiálu zaručují velice dlouhou životnost a vylučují zrezavění těchto spojů.

Zveme vás do našeho E-shopu, kde si můžete vybrat některý z našich výrobků.