Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Dřevostavby konstrukce - menu obrázek

KONSTRUKCE DŘEVOSTAVEB

Pro výrobu rámů našich dřevostaveb používáme KVH hranoly, jejichž materiálové vlastnosti odpovídají normě EN 338 (S 10 TS/C 24). Za účelem minimalizace deformací dřeva a s tím souvisejícími negativními důsledky pro konstrukci v podobě sesychání nebo bobtnání je pro KVH stanovena průměrná vlhkost dřeva 15%+-3%.

U KVH hranolů lze vyloučit napadení houbami porušujícími dřevo a na základě technického sušení prováděného podle existujících dlouholetých zkušeností v praxi ještě nedošlo ani k poškození stavby v důsledku činnosti dřevokazného hmyzu. Lepení KVH hranolů se provádí lepidly PUR bez rozpouštědel a je tedy toxikologicky nezávadným výrobkem a šetrné k životnímu prostředí. Dřevostavby tak získávají díky materiálovým vlastnostem použitého dřeva dlouhou životnost a proto Vám budou dobře a dlouho sloužit.

Konstrukce dřevostavby 1

Konstrukce dřevostavby 2

Konstrukce dřevostavby 3

Konstrukce dřevostavby 4

Konstrukce dřevostavby 5

Vazníky

Střešní příhradové vazníky

Naše střešní příhradové vazníky jsou šroubovány vruty a lepeny vysoce kvalitním, voděvzdorným lepidlem SOUDAL. Tento spoj zaručuje vyšší pevnost než u velkosériově vyráběných střešních příhradových vazníků, jejichž spoje jsou tvořeny lisovanými, ozubenými plechy. Příhradový vazník je moderní tesařská konstrukce složená z horního a dolního pásu, které jsou navzájem pospojovány svislicemi a příčkami. Jejich velkou výhodou je možnost snadné prefabrikace, a tím zkrácený čas montáže na stavbě. Provádí se zpravidla z prken a jednotlivé prvky se spojují zpravidla hřebíky, vruty či lepením.

Konstrukce dřevostavby 6

Konstrukce dřevostavby 7

Konstrukce dřevostavby 8

Konstrukce dřevostavby 9

Konstrukce dřevostavby 10

Steico joist

I - Nosníky

Pro výrobu střech, stropů, ale i stěn dřevostaveb je možné použít i jiná konstrukční řešení než jenom KVH hranoly. Jedním z těchto moderních prvků jsou takzvané I-nosníky. Jedná se o komplexní systém obsahující prvky pro stěnové, stropní i střešní konstrukce.

I-nosníky jsou vyráběny z jehličnatého řeziva spojovaného šípovými spoji. Vzpěry tvoří tvrdé dřevovláknité desky s drážkovým spojem. Stěnové nosníky se vyrábějí v šířkách od 160 do 400 mm, stropní nosníky od 200 do 400 mm, délka nosníků je až 16 metrů. Pásnice je podle požadované únosnosti tvořena hranoly 45x45 mm, 60x45 mm nebo 90x45 mm. Tloušťka stojiny stěnových nosníků je 6 mm, u stropních nosníků je to 8 mm.

Steico - 1

Steico - 3

Smrkové dřevo

Smrkové dřevo

Pro konstrukce garáží ARIA PLUS používáme hlavně kvalitní smrkové dřevo. Po dohodě se zákazníkem, přeje-li si pro konstrukci svojí garáže jiný druh druh dřeviny, je možné provést stavbu z materiálů dle jeho přání. Smrkové dřevo je však kvalitní, hojně používaný a léty zkušeností prověřený materiál hodící se k výrobě všech součástí dřevostaveb.

Vlastnosti smrkového dřeva:

Nejčastěji používaným dřevem pro stavební řezivo bývá smrkové dřevo. Má jednotnou, nažloutle bílou barvu, která pod vlivem slunečních paprsků časem tmavne. Poznáte ho podle dobře viditelných letokruhů a menších, barevně méně kontrastních suků, jichž má smrk oproti borovici více. Smrkové dřevo je lehké, pružné, s dlouhými vlákny. Dobře přijímá barvy, nejrůznější nátěry, lazury, mořidla a laky, díky měkkosti je jeho opracování velmi snadné. Hustota smrkového dřeva je ρ = 650 kg/m3.

Smrkové dřevo 1

Smrkové dřevo 4

Asfaltová šindel

Střešní krytiny

Jako střešní krytinu na naše dřevostavby používáme převážně asfaltové šindele. Asfaltové šindele patří k velmi oblíbeným střešním krytinám po celém světě. Kromě svých výborných vlastností a dlouhé životnosti mají relativně nízkou cenu. Jsou voděodolné, perfektně odolávají extrémním povětrnostním podmínkám (mohou být použity ve všech klimatických podmínkách), pohlcují hluk při dešti nebo krupobití, mají nízkou hmotnost, není nutné žádné speciální příslušenství, jsou vysoce flexibilní. Vybrat si můžete z široké palety barev a tvarů a vybrat ty pravé ke stylu budovy, pro kterou střešní krytinu vybíráte. Navíc jsou téměř nenáročné na údržbu.

Asfaltové šindele tvoří pásy s modifikovanou asfaltovou směsí na bázi polymerů. Jsou určeny převážně pro stavby, kde konstrukce krovu nedovoluje vysokou zátěž střešní krytiny.

Dřevostavba jako stavebnice

Dřevostavba jako stavebnice

Konstrukce většiny našich drobných dřevostaveb jsou vyráběny jako stavebnice, což v praxi znamená, že jednotlivé díly nosné konstrukce stavby se vyrobí na naší provozovně a u zákazníka se pouze montují dohromady pomocí spojovacího materiálu. Díky tomuto technologickému postupu vzniká na místě výstavby minimální množství odpadu a samotná montáž u zákazníka je o mnoho rychlejší než v případě výroby nosného rámu na místě.

Samotné opláštění konstrukce připravit na provozovně možné není, z důvodů potřeby přesného nařezání obkladového materiálu. Při této výrobní operaci je však množství odpadu minimální, ale i přesto je vždy místo výstavby uvedeno naší firmou do původního stavu v jakém se nacházelo před samotnou montáží výrobku.

Naším cílem je vždy a při každé zakázce profesionální přístup a spokojenost zákazníka, která je pro nás tou nejcennější a nejlepší vizitkou. Vždyť jak se říká "Dobře odvedená práce a spokojený zákazník jsou tou nejlepší reklamou."