Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Pergoly a přístřešky

PERGOLY A PŘÍSTŘEŠKY

Pergola slouží k odpočinku na zahradě, k posezení s přáteli, nebo pro chvíle odpočinku, kdy jsme jenom sami se svými myšlenkami. Je to venkovní stavba, která nás v případě zastřešení spolehlivě ochrání před deštěm, větrem a sluncem. Za teplých dní, pod ní můžeme sedět i v časném jaru, kochat se rozkvetlou přírodou a nasávat do sebe energii po dlouhé a studené zimě.

Květinová brána - 1

Pergola malá 4

Pergola malá 1

Pergoly 1

Pergoly 4

Květinová brána - 1

Pergola se k nám pravděpodobně dostala díky starým Římanům. Už ve starověku byla tato stínící podloubí opatrována a opečovávána. V našich zeměpisných šířkách pomýšlíme na stavbu pergoly tam, kde má vzniknout stíněné místo k sezení, chráněné před větrem a pohledy cizích lidí. Kromě toho mohou pergoly, nebo z nich odvozené dřevěné stavby dobře plnit další účely, jako třeba parkovací místo pro váš automobil, místo k odkládání kol, nebo jako přístřešek pro různé jiné věci. Pergola je prvek zahradní architektury, který může mít velmi rozdílnou formu, jež se odvíjí od přání a vkusu každého majitele domu či zahrady.

Pergola přináší stín, když svítí slunce a ochrání před deštěm, když prší. Pergola je skvělým místem k odpočinku a relaxaci.