Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Měníme Vaše přání ve skutečnost

Zahradní rumpály

RUMPÁLY

V této části naší prezentace si můžete prohlédnout typové zahradní rumpály, které si můžete objednat přímo v našem E-shopu. Pokud se vám nehodí žádný typový rumpál z naší nabídky a potřebujete jiný rozměr či vzhled, nezoufejte. Vyrobit rumpál na míru, není žádný problém.

Největší nabídka RUMPÁLŮ na internetu !!!
Rumpály ANTIK - Nejkvalitnější a nejhezčí rumpály na Českém trhu !!!
Mříž rumpálu

Proč rumpál právě od nás ?

Možná si pokládáte otázku, proč si pořídit svůj rumpál právě od nás ?

Samozřejmě jako ve všech oborech a výrobcích, tak i ve výrobě rumpálů je konkurence. Některé rumpály vypadají lépe a jsou vkusné a jiné zase naopak moc vkusné a hezké nejsou. Toto, je však samozřejmě otázkou vkusu každého zákazníka.
Důležitější a zásadnější problém je v materiálu, ze kterého je rumpál vyroben. Mnoho výrobců rumpálů používá pro základnu (podsadu) rumpálu obyčejná prkna, která jsou někdy v rozích kde jsou spoje, opatřena zářezy aby prkna do sebe zapadala. Právě u takovýchto výrobků je problém, že dříve nebo později, se takto vyrobená základna rumpálu rozpadne.
S tímto způsobem se právě u nás nesetkáte. Naše rumpály ať malé, nebo ty velké, jsou vyráběny z masivního materiálu, konkrétně ze smrkových trámů. Pro výrobu menších rumpálů je používán rozměr 10 x 10 cm a u větších 14 x 14 cm. Proto je na našich rumpálech oproti většině konkurenčních výrobků o mnoho více materiálu, což také zaručuje jejich mohutný a masivní vzhled.
Dalším plus pro naše rumpály je skutečnost, že si zákazník může vybrat barevný odstín svého rumpálu podle svého uvážení z našeho vzorníku voskových lazur, kterými produkty opatřujeme. Také zpracování klik rumpálů věnujeme velkou pozornost, díky čemuž mají svůj nezaměnitelný vzhled a patří již k rozpoznávacím znakům našich výrobků. Za zmínku také stojí to, že k většině našich rumpálů dodáváme také ručně vyrobené dřevěné vědro, které je už v ceně rumpálu. U konkurenčních výrobků se s tímto téměř nesetkáte.
Chytil vás některý rumpál z naší kolekce ANTIK za srdce ? Objednávky se bát nemusíte, uvidíte že nebudete své volby litovat. Váš nový, stylový rumpál, velice rádi vyrobíme i pro vás.

Atypický rumpál

Nabízíme ručně vyrobené zahradní rumpály s ozdobnou vyřezávanou klikou, které jsou funkční a proto se hodí k zakrytí studny, ale také i jako stylový doplněk vaší zahrady. Rumpály jsou vyrobeny z masivního smrkového nebo borového dřeva. Jejich povrch je opatřen impregnační, vodoodpudivou voskovou lazurou. Jako střešní krytina rumpálu slouží lepenková šindel. V případě využití rumpálu jako krytu funkční studny je jeho otvor osazen dřevěnou mříží, která zabrání pádu většího předmětu do studny. Tato mříž je odnímatelná.

Rumpály ANTIK - romantika na vaší zahradě.

Nabízíme špičkově zpracované rumpály, vyrobené z kvalitních a masivních materiálů.
Uložení válce rumpálů ANTIK

Uložení válce rumpálu

Z důvodu vyšší životnosti a pevnosti, opatřujeme navíjecí válce našich rumpálů duralovým uložením osy navíjecího válce. Tímto typem uložení jsou vybaveny osmiůheníkové rumpály ANTIK 8-120 a výše a pravoůhlé rumpály ANTIK 110 a výše. Samozřejmostí je také možnost na přání zákazníka, opatřit duralovým uložením osy i u rumpálů menších velikostí, které jsou standartně opatřeny uložením válců z bukové kulatiny o průměru 2 centimetry, která u těchto rumpálů pohodlně splňuje potřebnou pevnost. Duralové uložení válce zajistí vysokou pevnost a bezůdržbový provoz pohyblivých částí rumpálu.

Rumpál ANTIK se stane krásným a stylovým doplňkem Vaší zahrady.
Co je to rumpál?

Co to vlastně je RUMPÁL ?

Rumpál je jednoduché strojní zařízení, které usnadňuje vertikální zvedání břemen nebo napínání drátů a lan. Jedná se o vlastně o ruční naviják. Nejčastěji se vyskytuje u studní, kde zdvihá okov s vodou. Funguje jako zvláštní aplikace jednoduchého stroje kola na hřídeli, kdy poměr sil je dán poměrem mezi délkou hnací kliky pro ruční otáčení mechanismu a průměrem hnaného bubnu určeného pro navíjení lana, drátu či řetězu apod.

Kdy se rumpál objevil?

Kde se RUMPÁL objevil ?

Technicky zdatnější jedinci mezi námi by i bez nápovědy věděli, že rumpál je zařízení ke zdvihání. Zní to docela učeně, ale v podstatě je to jenom obyčejná klika, která byla vynalezena pravděpodobně již ve starověkém Egyptě několik set let před naším letopočtem. Že se ke klice dá připojit hřídel, na níž se možná poprvé jen náhodně namotalo kolem plazící se lano, na to přišli Egypťané jistě ne později než rok po klice. A tak se s tím začalo točit. Byli bychom však značně naivní, kdybychom se domnívali, že se úplně nový rumpál ihned po svém slavném vynalezení (že bylo slavné není jisté) začal používat ke zdvihání těžkých břemen (prkenná mola s kvádry pro novou pyramidu) nebo k přitahování lodí unášených silným proudem Nilu. Jak známe lidstvo, které se, podle logických závěrů mnohých diplomovaných pesimistů, nikdy nezmění, začal se rumpál docela určitě používat ke zcela jiným účelům, než k jakým byl původně předurčen.